Тваринництво

Вакцинація свиней ‒ головний інструмент у контролі РРСС

Вакцинація свиней ‒ головний інструмент у контролі РРСС

Імунізація свиней проти репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС), і особливо основного стада, є основним інструментом у контролі РРСС. Адже РРСС є однією з головних причин економічних втрат у свинарстві в усьому світі.

Особливо важлива якісна імунізація ремонтних свинок, що будуть уведені в основне стадо. При цьому ефективність вакцин проти РРСС є різною й важко однозначно передбачити результат.

Найбільш характерною ознакою інфекції є репродуктивна недостатність, що характеризується муміфікованими плодами, пізніми абортами, мертвонародженими поросятами й слабкими новонародженими поросятами.

У свиней на відгодівлі вірус РРСС спричиняє порушення, що характеризуються низькими темпами росту й високою сприйнятливістю до вторинних вірусних або бактеріальних інфекцій. Цей вірус є одним із основних компонентів комплексу респіраторних захворювань свиней.

Важливими показниками ефективності вакцин є здатність викликати формування віруснейтралізаційних антитіл і стимулювати клітинно-опосередковану реакцію (індукувати синтез інтерферону). Роль клітинно-опосередкованого імунітету для елімінування вірусу РРСС і для захисту від зараження є головною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!