Тваринництво

В Євросоюзі споживатимуть менше м'яса

До кінця 2030 року середнє споживання на душу населення буде встановлене на рівні 67,6 кг, пише euromeatnews.

Однак деякі продукти, що входять до асортименту білків тваринного походження, демонструватимуть кращі результати, ніж інші.

Турбота про навколишнє середовище, ризики АЧС і зміни споживацьких уподобань можуть обмежити виробництво свинини в ЄС. Сильний міжнародний попит і високі ціни останнім часом призвели до скорочення внутрішнього споживання. Щодо експорту, то ЄС повинен залишатися постачальником, що домінує, однак рекордні рівні 2019-2020 років, за прогнозом, не відновляться.

Після скорочення поголів’я худоби в ЄС виробництво яловичини, як очікується, також скорочуватиметься, незважаючи на стримані експортні перспективи і деяке зниження цін на корми. Споживання яловичини в ЄС скоротиться на 0,9 кг на душу населення, проте в середньостроковій перспективі можливості для експорту можуть покращитися. Імпорт також може повільно зростати після поступового збільшення тарифних квот як результат набуття чинності недавніх угод про вільну торгівлю між ЄС та деякими торговельними партнерами.

Виробництво і споживання баранини та козлятини в країнах ЄС очікується стабільним. Експорт живих тварин повинен скоротитися, тоді як імпорт баранини й козлятини повинен залишатися стабільним і набагато нижче загального обсягу тарифних квот, відкритих ЄС.

Попит на м’ясо птиці в ЄС, за прогнозом Єврокомісії, неухильно зростатиме, оскільки споживачі розглядають його як здоровий і екологічний продукт. Очікується, що виробництво м’яса птиці буде єдиною категорією м’яса, яка зростатиме.

Нагадаємо, за прогнозом USD, цього року виробництво яловичини та курятини скоротиться, а свинини зросте.