Тваринництво

В ЄС обмежили дози цинку в раціоні поросят-відлученців

З червня 2022 року на території країн ЄС заборонено застосовувати фармакологічні дози оксиду цинку в раціоні поросят-відлученців. У Франції така заборона набула чинності з січня 2021 року.

Це означає, що в раціоні поросят можна буде використовувати не більше як 150 мг загального цинку на 1 кг корму. Отже, свинопідприємствам слід шукати нові способи профілактики бактеріальних інфекцій і діареї, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Харчова потреба поросят-відлученців у цинку становить близько 80-100 мг/кг корму. Проте дослідження показали, що припинити зростання популяцій бактерій, а також знизити ризик або запобігти діареї дає змогу фармакологічна доза цинку у 2000 мг/кг корму і вище. Було доведено, що високі дози оксиду цинку в раціоні покращують показники росту поросят.

Заборону на фармакологічні дози оксиду цинку в раціоні поросят на території країн ЄС запроваджено з кількох причин. Насамперед через можливість забруднення довкілля цинком, який виводиться з організму поросят. Оскільки свинячий гній застосовують як добриво, надмірне надходження цинку в ґрунт може вплинути на засвоєння рослинами інших мікроелементів, наприклад, заліза, а згодом і на синтез хлорофілу.

Небезпеку становить і накопичення цинку в печінці тварин і поверхневих водах. Інша причина – розвиток резистентності поросят до протимікробних препаратів.

Повна або часткова заміна оксиду цинку на цинк з амінокислотних комплексів підвищить цілісність кишкового бар’єра у поросят, а також посилить імунну відповідь у боротьбі з бактеріальними інфекціями.

Як повідомлялося, імуноглобуліни яєчного жовтка перспективні для запобігання діареї у поросят.