Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Яких кроків чекають аграрії від відтвореного Мінагрополітики, – думка

Агробізнес очікує від відновленого рішенням Кабміну Міністерства аграрної політики та продовольства чітких конкретних кроків уже протягом перших 100 днів роботи відомства.

На цьому наголосив голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

На його думку, першим важливим блоком питань є початок перемовин із великими державами – споживачами продукції АПК, зокрема свинарства. Насамперед, ідеться про Китай.

«Коли ми говоримо про конкурентоспроможність українських експортерів на міжнародних ринках, давайте не забувати, що основні статті експорту – це зернові, а для розвитку АПК потрібно робити акцент на готову продукцію з високою доданою вартістю: ту ж свинину, кондитерські вироби та іншу. Але  для цього потрібно освоювати великі платоспроможні ринки, насамперед китайський», – зазначив Сергій Касьянов.

Але вихід на ці ринки залежить від вирішення ситуації на двосторонньому міждержавному рівні шляхом узгодження ветеринарно-санітарних норм, додав він. «Зрозуміло, що карантинна криза гальмує експорт, але стартувати з перемовинами можна і потрібно, а міністерство повинно стати ініціатором і координатором процесу», – підкреслив Сергій Касьянов.

Не менш важливе впорядкування земельних кадастрів, від чого залежить організація ринку землі. «Оскільки спеціального органу, відповідального за відкриття та розвиток ринку землі в нашій країні немає, першу скрипку в цьому процесі має відігравати Мінагрополітики, – вважає Сергій Касьянов. – А пріоритетами має стати створення нормальних кадастрів, що дозволить уникнути корупції, рейдерства та «чорних» реєстраторів».

Життєво важливою для тваринництва має стати робота з подолання наслідків епідемій, насамперед АЧС.

«За відсутності компенсації власники зараженої свинини правдами й неправдами збувають її в торгівлю, оскільки не хочуть нести втрати, – зазначив експерт. – Водночас разом із європейськими партнерами ми могли б створити дієві страхові механізми, які б дозволяли отримувати відшкодування в разі спалахів АЧС».

Журнали