Тваринництво

В Україні розглядають можливість створення кластера у птахівництві й тваринництві

В Україні розглядають можливість створення кластера у птахівництві й тваринництві

Міжрегіональна спілка птахівників і кормовиробників України вивчає питання створення кластера у птахівництві й тваринництві.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» генеральний директор Міжрегіональної спілки птахівників і кормовиробників України Вадим Шиян.

«Наші фахівці проводять відповідні консультації з виробниками, науковцями, органами державної влади та місцевого самоврядування, – зазначив він. – На розгляд уже представлено концепцію проєкту «Впровадження європейських стандартів якості та безпеки харчових продуктів в Україні» через кластерну модель».

Його основні тези – підвищити конкурентоспроможність української галузі тваринництва та птахівництва шляхом сприяння створенню кластерів, розвитку інновацій із виробництва безпечних харчових продуктів у співпраці виробників кормів, фермерів, малих і середніх підприємств, місцевих громад, науки та споживачів.

Проєкт, за словами Вадима Шияна, складається з двох етапів. «По-перше, об’єднати навколо нашої спілки виробників кормів малі та середні підприємства, фермерські господарства галузі тваринництва й птахівництва для зміцнення співпраці зацікавлених сторін, орієнтованих на виробництво безпечних продуктів тваринництва та птахівництва шляхом розширення кола потенційних споживачів кормів (кормових домішок, ветпрепаратів, інкубаційного яйця та добового молодняку сільгоспптиці) високої якості», – уточнив він.

По-друге, залучити найкращих експертів із науки та бізнесу до вивчення можливості створення успішної кластерної моделі розвитку тваринництва та птахівництва через налагодження ефективних комунікацій між виробниками та споживачами харчових продуктів за ланцюгом корми – продукція – споживач.

Партнерами проєкту мають бути міжнародні донорські організації. На першому етапі планується провести низку заходів, зауважив Вадим Шиян: відкриті діалоги у форматі круглого столу, широкомасштабні акції та конкурси зі створення довіри між виробниками й споживачами – такі, як «День яйця», «День кормів», «День споживача», ділові поїздки з вивчення найкращих практик в Україні та за кордоном, участь у міжнародних виставкових профільних заходах за програмою Hosted Buyer Program.

«За результатами першого етапу буде сформовано коло зацікавлених фермерських господарств і визначено базове підприємство кластера – виробник кормів, комбікормовий завод, – уточнив він. – Це дасть можливість перейти до другого етапу проєкту — створення безпосередньо кластерної моделі розвитку тваринництва й птахівництва на базі виробника кормів – комбікормового заводу в пілотних регіонах – Донецькій, Луганській і Харківській областях – і  поширення моделі через франшизу на інші регіони країни, де насамперед є зацікавленість із боку виробників кормів».

Як повідомлялося, у галузі птахівництва й тваринництва можна взяти за основу шотландську модель кластерної економіки.