Тваринництво

В Україні доступна вакцина проти тифу курей

За лікування тифу курей застосовують сульфаніламіди, стрептоміцин, хлортетрациклін, амоксицилін, енрофлоксацин. Це треба робити коректно: після діагностики і відповідно підібраних препаратів.

Але якщо тиф курей припадає на продуктивний період, протимікробні препарати заборонено використовувати, бо їхні залишкові концентрації будуть у яйці, що неприпустимо.

На цьому під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming наголосив Віталій Вдовіченко, технічний спеціаліст з птахівництва MSD Animal Health.

Він також звернув увагу що найбільше потерпають птахофабрики, коли спостерігається збільшення падежу птиці, яка йде на рознос.

«Поки дають антибіотик, він працює, а за відміни препарату падіж поновлюється за кілька днів, – зазначив Віталій Вдовіченко. – Інколи використовують органічні кислоти в корм або у воду, пробіотики, та все це симптоматично. Якщо процес пішов, його дуже важко зупинити».

Компанія MSD Animal Health має вакцину проти тифу курей Nobilis SG 9R, ліцензовану для комерційної несучки.

«Попри те, що у світі цю живу вакцину використовують вже не одне десятиліття, в Україні її вдалося зареєструвати лише торік, – зауважив Віталій Вдовіченко. – Процедура розтягнулася в часі на 11 років».

Вакцина створена на основі дикого штаму Salmonella gallinarum SG 9R і вводиться підшкірно двічі – з шостого тижня з ревакцинацією за два тижні.