Тваринництво

Узимку групу свиней у загоні можна збільшувати, а влітку – зменшувати

Узимку групу свиней у загоні можна збільшувати, а влітку – зменшувати

За будівництва виробничого приміщення свинарника розраховують оптимальну площу загону та кількість свиней у ньому відповідно до норм добробуту.

Доведено, що реакція на розмір доступного простору для свиней на дорощуванні/ відгодівлі частково може залежати від того, як просто тварини адаптуються до нового «колективу».

Так, для поросят, що залишаються в тій самій групі від відлучення до забою, зменшення площі на голову не впливає на поведінку й виробничі показники. Водночас за перегрупування поросят у цеху дорощування/відгодівлі спостерігають погіршення середньодобового приросту: -1%, коли площа на голову зменшується на 4,5-7%.

Ще один чинник, який потрібно враховувати, – це погода. Свині просто адаптуються до зміни температури навколишнього середовища. За холодних умов вони гуртуються і вкупі акумулюють тепло. У спекотний період, навпаки, намагаються охолодитися далі одна від одної, потребуючи більше вільного простору.

Відповідно до таких поведінкових змін узимку групу свиней у загоні можна збільшити на 1-2 тварини, а влітку – зменшити на таку саму кількість, якщо це дозволяє система утримання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!