Тваринництво
Головне:
Тваринництво

УЗД на 100% діагностує поросність свиноматок з 20-25-го дня

УЗД на 100% діагностує поросність  свиноматок з 20-25-го дня

Для ранньої діагностики поросності свиноматок широко використовують ультразвукове дослідження. Сучасні прилади УЗД дають можливість на 100% діагностувати поросність уже з 20-25-го дня.

За відповідної організації роботи УЗД вагітності свиноматок можуть тривати від кількох секунд до хвилини, тоді як за мануального, ректального або візуального способів може знадобитися 20 хвилин чи навіть більше.

Однак точно встановити кількість плодів у свиноматок за допомогою приладів УЗД неможливо, як і в інших багатоплідних тварин.

Проте застосування приладів УЗД не обмежується тільки діагностикою вагітності. На сьогодні це – найбезпечніший і найімовірніший спосіб діагностики переважної більшості захворювань внутрішніх органів. Особливо це актуально для свиноматок – так званих нерегулярних повторок.

Якщо в регулярних повторок за непродуктивного осіменіння в середньому на 21-й день знову настає статева охота, то в нерегулярних цього не відбувається. Без спеціальних приладів і методик визначення супоросності втрачається багато часу, коли вважається, що така свиноматка поросна, хоча її реальний стан інший.

Наявність нерегулярних повторок у стаді може сягати 20-30%, іноді й набагато більше. Тому дуже важливо своєчасно їх виявляти.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали