Тваринництво

Українське молоко-сировина стало дешевшим за європейське

Середні ціни на молоко-сировину демонструють незначне підвищення, яке більше має характер інерційного руху після останньої хвилі зростання. Середньозважена ціна зросла на 13 коп. – до 11,6 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Екстраґатунок у середньому подорожчав до 12,1 грн/кг (+13 коп.), вищий – до 11,65 грн/кг (+13 коп.), перший – до 11,05 грн/кг (+12 коп.).

Ціни на середні та великі партії молока екстраґатунку по регіонах коливалися в таких межах: північ, центр і південь – 11,7-12,4 грн/кг, схід – 11,6-12,4 грн/кг, захід – 11,6-12,3 грн/кг.

«Можна вважати, що нові цінові рівні у поточному році досягнуті. Причому навіть вищі, ніж передбачалося, оскільки очікування були скромнішими через знижений попит після першого локдауну», – зазначив аналітик АВМ Володимир Андрієць.

За його словами, дефіцит молока посилював сезонний рух ціни вгору, і це є внутрішнім чинником. Неабияку роль відіграв і зовнішній чинник – суттєве зростання світових цін на основні компоненти раціону, що спричинило відчутне сезонне підвищення цін у європейських виробників.

Наразі середньоєвропейська ціна вже відновилася до рівнів минулого року після значного просідання влітку.

Ціна української сировини в перерахунку на молоко кореговане за енергією (ЕСМ) у листопаді становила 32,66 євро/100 кг (без ПДВ). Це дещо нижче, ніж у основних експортерів молочної продукції до України: у Польщі – 33,42 євро/100 кг, у Німеччині – 34,57 євро/100 кг.

«Ці умови додають більшої конкурентної привабливості українській молочній продукції перед імпортною, що може бути додатковим чинником стримування потоку європейського імпорту», – підкреслив Володимир Андрієць.

Нагадаємо, індекс умовної прибутковості виробництва молока в листопаді впав на 9,6%.