Тваринництво

Україна вийшла з угоди СНД про створення резерву біопрепаратів і засобів захисту тварин

Верховна Рада України 19 червня ухвалила Закон «Про вихід з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав» № 0103.

Про це повідомляється на вебпорталі парламенту.

Таким чином договірно-правова база в рамках СНД буде приведена у відповідність до сучасних реалій, оскільки протягом останніх 10 років Україна не використовувала біопрепарати та інші засоби захисту тварин резерву, який розташовано на території російської федерації.

Номенклатура препаратів, які включені до резерву, в основному орієнтована на захворювання, які трапляються на території росії. За останні роки в світі з’явилося багато інших інфекційних хвороб тварин, і номенклатура препаратів резерву не може задовольнити сучасні потреби, зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

До того ж наразі закупівля ветеринарних препаратів іноземного виробництва здійснюється через систему державних закупівель Prozorro – за умови їхньої державної реєстрації в Україні. Тому подальша участь України в угоді є недоцільною.