Тваринництво

Україна просить Європу підтримати тваринницьку галузь за трьома напрямами

Україна просить Європу підтримати тваринницьку галузь за трьома напрямами

Для сталого розвитку галузі тваринництва Україна потребує сьогодні допомоги за трьома напрямами: системи резервного електропостачання, розвиток біометанової галузі та простежуваність червоного м’яса.

На цьому наголосила заступниця директора департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус на міжнародній конференції в рамках виставки EuroTier 2022, яка з 15 по 18 листопада триває у Ганновері (Німеччина).

Так, потреба у дизельних генераторах наразі становить 1133 штуки (59,6 млн євро), уточнила вона.

«Ми просимо, якщо це можливо, у рамках технічної допомоги забезпечити постачання генераторів різної потужності або акумуляторів. Адже у тваринництві критично важлива щоденна стабільна подача світла, води, аби забезпечити належний догляд за худобою і птицею», – підкреслила Олена Дадус.

Потреба галузі тваринництва у природному газі на осінньо-зимовий сезон 2022/23 років – 128 млн м3. Зокрема, для птахівництва – 93,5 млн м3, свинарства – 30 млн м3, скотарства –  4,7 млн м3.

«Виробництво біометану, серед іншого, забезпечить пряме заміщення природного газу для тваринницьких підприємств і скорочення потреб імпорту, екологічність, що є основою для сталого розвитку галузі», – наголосила Олена Дадус.

За її словами, в Україні вже на законодавчому рівні ухвалено можливість інтегрування біогазу в газові системи. Мінагрополітики спільно з Міністерством енергетики працює над регламентом по біогазу.

«До того ж 2 вітчизняних підприємства готові експортувати біогаз до країн ЄС і вже подали заявки на сертифікацію. Наразі тривають перемовини з європейськими партнерами, які готові купувати цей біогаз», – зазначила представниця Мінагрополітики.

Україна 4 роки працювала над тим, аби забезпечити вимоги простежуваності червоного м’яса на певний перелік хвороб. Нині ж бюджетом України не передбачено видатків на моніторинг і дослідження у цій сфері, зауважила Олена Дадус.

«При цьому мінімальний термін моніторингу – 6 років. Тому аби забезпечити безперервність процесу, ми просимо європейську спільноту профінансувати цей напрям. Імплементована система простежуваності червоного м’яса спрацює на перспективу», – наголосила вона.

Як повідомлялося, харчові продукти тваринного походження маркуватимуть ідентифікаційною позначкою.