Україна отримала новий закон – своєрідний ветеринарний кодекс, – думка
Закон «Про ветеринарну медицину», який учора ухвалила Верховна Рада, було розроблено за допомогою проєкту «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood), який фінансується ЄС.
Європейські експерти вітають такий крок.
Україна демонструє хорошу динаміку у наближенні свого законодавства до європейського відповідно до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, вважає Крістіан Бен Хелл, аташе, секторальний менеджер із питань сільського господарства, безпечності харчових продуктів та земельної реформи Представництва ЄС в Україні.
«Щойно ухвалений закон, в основі якого лежать 10 актів законодавства ЄС, має на меті наблизити українську систему захисту здоров’я та благополуччя тварин до європейських стандартів, – зазначив він. – Окрім того, у майбутньому цей закон дозволить ухвалити підзаконні акти, які ґрунтуватимуться на понад 20 законодавчих актах ЄС».
Тоні Віл, головний експерт із питань законодавства у сфері ветеринарії та безпечності харчових продуктів проєкту EU4SaferFood вважає новий закон своєрідним ветеринарним кодексом.
«Він комплексно охоплює всі аспекти, що стосуються здоров’я тварин: від ведення ветеринарної практики, виготовлення, обігу та застосування ветеринарних лікарських засобів до благополуччя тварин, державного контролю й організації професійної освіти у цій сфері, – підкреслив Тоні Віл. – Закон сприятиме виробництву безпечних продуктів тваринного походження, розвитку тваринництва в Україні, а також допоможе українському бізнесу покращити можливості експорту своєї продукції на європейський ринок».
Довідка
Проєкт «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood) фінансується Європейським Союзом. Його основна мета –допомогти Україні покращити функціональність послуг та систему контролю у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин шляхом: 1) наближення до європейських та міжнародних стандартів; 2) забезпечення гарантій щодо здоров’я тварин у різних регіонах країни; 3) впровадження комплексної програми профілактики деяких інфекційних хвороб та зоонозів (спільних хвороб для людей та тварин). Проєкт триває з вересня 2019 року до березня 2023 року.