Україна опустилася на сім позицій у світовому рейтингу виробників молока
У рейтингу світових виробників молока за 2019 рік Україна опустилась з 18-ї до 25-ї сходинки.
Про це повідомила, віцепрезидент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.
«Ще минулого року ми були серед 20 світових лідерів із виробництва молока, займаючи 18-ту сходинку. Цього року же, за попередніми підсумками, займемо 25-ту або навіть 26-ту позицію», – зазначила вона.
Хоча Україна має хороший потенціал для задоволення попиту на молочні продукти, що зростає, у світі. За оцінками Світового банку, Україна входить у п’ятірку країн, що до 2030 року можуть увійти до десяти найбільших виробників молока світу.
«Найбільші виробники молока – Нова Зеландія, Австралія, Європа, США – не зможуть задовольнити попит, що зростає, бо вже вичерпали свій потенціал, – зауважила Ганна Лавренюк. – Сьогодні всі експерти дивляться на Україну як на країну, яка може задовольнити світовий попит на молочну продукцію. Але з ситуацією, яка склалася, ми можемо просто втратити цю можливість».
Як повідомлялося, цього року вперше за історію незалежності виробництво сировинного молока в Україні буде нижчим за 10 млн тонн. На сьогодні переробники не отримали вже понад 300 тисяч тонн молока, як порівняти з минулим роком. Також фіксується стрімке скорочення поголів’я корів – фермери вирізали 28 тис. корів.
За словами Ганни Лавренюк, інвестиції у молочне скотарство і термін їхньої окупності – найбільші в агропромисловому комплексі: для реконструкції або будівництва молочнотоварної ферми на 100 корів необхідно $0,6-1 млн, а окупність – щонайменше 7-10 років. Тому для розвитку молочарства фермерам вкрай важливо мати прозорі правила гри та стабільну підтримку на тривалу перспективу, наголосила вона.
Додати коментар