Тваринництво

Україна – на сьомому місці серед експортерів м’яса птиці

Україна – на сьомому місці серед експортерів м’яса птиці

Світовий експорт м’яса птиці у 2020 році практично залишився на тому ж рівні, що і в попередньому. Проте, країни-лідери експорту, зменшили постачання продукції за кордон. Україна посіла сьому сходинку в рейтингу, збільшивши поставки на 4,56%.

Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».  

Володимир Мельник, кандидат сільськогосподарських наук у своїй статті зазначає, що світовий експорт складав близько 10,7% всього виробленого м’яса птиці. Найбільше експортувала Бразилія — 4080 тис. тонн (28,68% всього світового експорту), другу сходинку в рейтингу найбільших експортерів зайняли США (3914 тис. тонн, 27,51%), третю — ЄС (1687 тис. тонн, 11,86%), четверту — Таїланд (1174 тис. тонн, 8,26%). 

Водночас інші країни з названої четвірки за винятком США зменшили в 2020 році обсяги експорту м’яса птиці. Решта експортерів слідували за ними з великим відривом. 

«Україна з обсягами 436 тис. тонн (3,06% світових обсягів) зайняла сьому сходинку рейтингу. Експорт України в 2020 році збільшився на 4,56%, що в нинішніх умовах можна вважати непоганим показником, –  зазначає Володимир Мельник. – Негативний вплив на вітчизняний експорт м’яса птиці чинила як пандемія Covid-19, так і спалахи пташиного грипу, які було зафіксовано в 2020 році в деяких регіонах». 

Практично не змінилися в 2020 році загальносвітові обсяги імпорту м’яса птиці. Залишитися на тогорічному рівні цим обсягам дало змогу в основному істотне збільшення імпорту Китаєм (на 54,7% проти 2019 року), який досяг рекордних 2,2 млн тонн. Цей імпорт був забезпечений багатьма країнами, включно з Бразилією, США, Таїландом, Аргентиною, ЄС та Чилі. Натомість багато країн, особливо ЄС, Саудівська Аравія, ОАЕ та Японія, зменшили імпорт, що відображає економічний спад, зменшення купівельної спроможності населення, обмежені валютні резерви або збільшення внутрішнього виробництва.

Читайте також: Експорт м’яса птиці за 9 місяців зріс на 2%