Тваринництво

Україна має потенціал виробництва 70-80 тис. тонн продукції марикультури на рік

За висновками науковців, використання морських водних біоресурсів за впровадження сучасних біотехнологій, підкріплене держпідтримкою й інвестиціями, може забезпечити Україні виробництво продукції марикультури щонайменше 70-80 тис. тонн на рік, у тому числі 20-25 тис. тонн риб та 40-60 тис. тонн безхребетних і водоростей.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

В Інституті рибного господарства й екології моря Держрибагентства наголосили, що сприятливі умови та фактичний вакуум у секторі марикультури в Україні роблять перспективними такі об’єкти вирощування, як чорноморський та азовський калкани, піленгас, азово-чорноморські кефалі, креветки, мідії, устриці тощо.

Фахівці Держрибагентства своєю чергою представили процедуру залучення до марикультурного бізнесу.

«Наразі внаслідок повномасштабної агресії рф доступ до Азовського і Чорного морів тимчасово заблоковано. Але, розуміючи незворотність звільнення наших морів, ми вже готуємо законодавче підґрунтя для активного розгортання проєктів розвитку аквакультури і марикультури в Україні, – наголосив т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. – Навіть в умовах війни бізнес виявляє значний інтерес до участі в експериментальному марикультурному проєкті, який ми запускатимемо. Реалізація права на користування морськими ділянками через аукціони на абсолютно прозорих засадах виключає корупційні ризики».  

Оренда частини акваторії внутрішнього моря шляхом електронних торгів для марикультури дасть можливість:

– забезпечити прозору процедуру оренди морських акваторій;

– сформувати ефективні конкурентні умови;

– задовольнити потреби населення у продукції марикультури;

– розвиватися малому і середньому бізнесу;

– сталого розвитку приморських регіонів та сприяння зайнятості населення;

– підвищити загальну продуктивність екосистем, зберегти та розширити їхнє біорізноманіття.