Тваринництво

Україна активізує експорт сирів і масла до ЄС

Україна активізує експорт сирів і масла до ЄС

Вперше за останні роки Україна почала досить активно продавати сири в ЄС. Поки (в І півріччі) обсяги незначні, але помітні успіхи в липні-серпні, тому річний результат буде приємним.

Про це пише Максим Фастєєв у Телеграм-каналі UA-82.5, посилаючись на дані зовнішньої торгівлі молочними товарами за І півріччя 2022 року, оприлюднені Єврокомісією.

«Головна причина тут – не обмеження в логістиці для інших напрямів, а привабливіша ціна українського товару та зняття торговельних обмежень з боку партнерів (ЄС)», – підкреслює Максим Фастєєв.

Обсяги експорту українського вершкового масла в ЄС суттєвіші. Виходячи з результатів торгівлі влітку, також можна припустити, що Україна на кінець року сперечатиметься за лідерство у поставках масла до ЄС.

Також саме цього року збільшити кількість гравців на ринку – українських заводів, які отримали єврономер.

Експерт звертає увагу і на позиції Туреччини.

«Незважаючи на те, що ми звикли бачити країну передусім експортером молочного протеїну (сухе збиране молоко, суха сироватка) та імпортера жирів (масла), ситуація за останній рік суттєво змінилась, – зауважив Максим Фастєєв. – Божевільна девальвація турецької ліри водночас зменшила попит на внутрішньому ринку та дозволила розширити експортні можливості навіть по вершковому маслу та сирам (ситуація подібна до української). У результаті тепер бачимо Туреччину серед головних постачальників молочних товарів до ЄС, і саме з нею за підсумками року сперечатимемося за лідерство в поставках вершкового масла до ЄС».

Нагадаємо, найбільшими покупцями вітчизняних сирів у січні-серпні були Казахстан, Молдова і Польща.