Тваринництво
Головне:
Тваринництво

«Угринів Еко ферм» вводить у раціон новонароджених поросят замінник молока

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
«Угринів Еко ферм» вводить у раціон новонароджених поросят замінник молока

ТОВ «Угринів Еко ферм» (Львівська область), яке займається племінним свинарством, із перших днів життя поросят вводить у їхній раціон замінник молока.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник компанії Богдан Бандрівський.

Господарство вирощуємо племінних свиней на базі данської генетики. Свинопоголів’я складає близько 16 тис. голів. У середньому за опорос отримує 16-17, а інколи – й понад 20 поросят. «Якщо в однієї свиноматки більше потомства, ніж у іншої, до того ж гнізда великі та відчувається дефіцит молока, ми підсаджуємо поросят до мачухи з високою молочністю», – зазначив він.

Проте велика кількість новонароджених поросят унеможливлює якісну підсисну відгодівлю за рахунок тільки свиноматки. Тому поросят випоюють замінником молока з перших днів життя і на постійній основі, зазначив Богдан Бандрівський. «Завдяки цьому маємо мінімальні втрати під свиноматкою», – додав він.

Одразу після народження поросята мають випити молозиво. Молозиво, а згодом і молоко, потрібні їм для забезпечення життєздатності. Поросята не мають запасів антитіл, у їхньому організмі – невеликий уміст глікогену й мінімальний запас жиру.

«Лише після того, як вони спожили молозиво, ми визначаємо, скільки є тварин на гнізді, пересортовуємо їх і за потреби переводимо до мачухи, – розповів керівник «Угринів Еко ферм». – На третій день після опоросу, коли в гнізді ще не відбулося розшарування поросят на менших і більших, ми починаємо привчати їх до випоювання замінником молока».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!