Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Учені шукають, як захистити бройлерів від серцевої недостатності

Учені шукають, як захистити бройлерів від серцевої недостатності

Економічні втрати, пов’язані з серцевою недостатністю курчат-бройлерів, складають більше $1 млрд на рік.

Проблеми з серцем у курчат-бройлерів, які генетично відібрані для дуже швидкого росту, можуть бути пов’язані з тим, як їхні гени реагують на епігенетичні фактори.

Такого висновку дійшли вчені з Університету Саскачевану (Канада), , пише Poultry World.

Їхні дослідження визначили, що неправильне згортання та пошкодження білків, що накопичуються в серці, є першим кроком у розумінні і поліпшенні здоров’я і благополуччя курчат-бройлерів.

Учені порівняли останніх із курчатами Leghorn, які ростуть повільніше і мають набагато менший ризик серцевої недостатності.

За допомогою променя середнього інфрачервоного випромінювання на джерелі оптичного випромінювання в Університеті Саскачевану можна було виявити неправильне згортання і пошкодження білків, що накопичуються в серці.

Синхротрон дозволяє побачити конформаційні зміни білків, і дослідники припустили, що зміни, які вони спостерігали, повинні мати фізіологічний вплив на функцію серцевого насоса.

Подальший аналіз показав, що курчатам було важко позбавлятися від цих неправильно згорнутих білкових агрегатів, що врешті решт призводило до погіршення здоров’я.

Як повідомлялося, бройлери, вирощені на соломі, мали нижчу живу масу проти курчат, утримуваних на тирсі.