Тваринництво

У вересні прибутки виробників молока зросли на 3,3%

Прибутки українських виробників молока зростають четвертий місяць поспіль. Сукупно за цей період умовна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах, або Український молочний індекс (УМІ) зріс на 22,2%. У вересні – на 3,3%.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак

Близько половини зростання забезпечила ціна на молоко і половину – корми.

Здешевлення кормів відбулося на 1%. Щоправда, всередині концентрованого міксу знову дешевшали шроти олійних, а зростали ціни на кукурудзу, зауважив експерт.

Прибутки у вересні 2021 року вперше були вищими на 0,5%, ніж за такий самий період 2020 року – через те, що торік вони стрімко падали.

Загалом три квартали 2021 року дозволили українським молочникам заробити на 23% менше, ніж рік тому за аналогічний період.  

У жовтні УМІ зазвичай різко зростає, хоча торік знизився.

Зовнішній чинник також є досить позитивним. Протягом останнього місяця вартість молочних продуктів на біржах зросла приблизно на 5%, та й в Україні попит тримається високим.

Нагадаємо, виробництво молока у промисловому сегменті стабільне.

Як повідомлялося, «ТАС-Агро» робить ставку на корми, які здешевлюють виробництво м’яса і молока.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.