Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У Великій Британії створили нову вакцину від туберкульозу ВРХ

Британські вчені розробили нову вакцину і додатковий шкірний тест на туберкульоз великої рогатої худоби.

Вперше розроблена вакцина, яка сумісна з синтетичною формою шкірного туберкулінового тесту (PPD). Це обов’язковий тест, який використовується для епідеміологічного нагляду за туберкульозом ВРХ на всій території Великої Британії.

Наразі для вакцинації ВРХ використовується вакцина БЦЖ, що містить нешкідливий штам збудника туберкульозу ВРХ і дає позитивний тест PPD на туберкульоз. Це унеможливлює визначення за допомогою шкірного тесту PPD, чи є у тварини туберкульоз або її просто вакцинували.

Тому вакцинація корів БЦЖ у більшості країн світу заборонена, що дозволяє ветеринарам продовжувати використовувати шкірний тест PPD для діагностики захворювання у ВРХ.

У новому вакцинному штамі відсутні деякі білки, які є загальними для збудника.

«Ця нова вакцина забезпечує захист від туберкульозу ВРХ і допоможе в боротьбі з цією смертельною хворобою, яка уражує понад 50 млн голів ВРХ у всьому світі і є економічно руйнівної для фермерів», – розповів професор Джонхо Макфадден.

Ефективність нової вакцини була перевірена на морських свинках. Наступним етапом роботи буде демонстрація того, що в стаді ВРХ діє і синтетична шкірна проба, і вакцина БЦЖ-мінус.

Нагадаємо, в Україні не залишилося жодного неблагополучного господарства по туберкульозу ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали