У свинарнику важливо налагодити оптимальну систему руху повітря
Для запобігання перегріву у свинарнику необхідно налагодити оптимальну систему руху повітря. Також варто уникати утворення протягів, які можуть переохолодити свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Тому взимку необхідно підігрівати повітря, наприклад, за допомогою водяних, парових або електричних калориферів.
За зниження швидкості повітряного потоку зростає ймовірність появи вогкості і відпрацьованого повітря з підвищеною концентрацією вуглекислоти, з’єднань аміаку і сірководню. Надмірна кількість цих газів у приміщенні призводить до проблем із диханням у свиней, навіть може спровокувати набряк легень. А надлишок у повітрі вуглекислого газу призводить до почастішання дихання, аритмії і навіть отруєння.
Тому для підтримання оптимального мікроклімату в свинарнику велике значення має вентиляція приміщень – примусова або природна.
У природі вентилятори не використовують – вентиляція відбувається завдяки висхідному тепловому потоку повітря, вітру. Для континентального клімату природна система вентиляції спеціалізованих свинарських приміщень, зокрема маточників, вже не підходить.
Часто зниження продуктивних ознак, підвищення споживання корму фермери пов’язують винятково з кормовими чинниками, опускаючи якість штучно створеного мікроклімату у приміщеннях. Та поганий мікроклімат разом із неналежними санітарними умовами в будівлях призводить до поширення інфекцій, погіршення репродуктивних та материнських якостей свиноматок. А підвищена температура у приміщенні, високий вміст аміаку сприяють проявам випадків канібалізму у поросят.
Вимоги до благополуччя свиней обговорюватимуть на Всеукраїнському практичному форумі «Свинокомплекс. Ефективне виробництво», який відбудеться 8-9 вересня у Львові.