Тваринництво

У світі зростає запит на смачне м'ясо птиці, – експерт

У світі зростає запит на смачне м'ясо птиці, – експерт

У Великій Британії розпочато виробництво птиці, вирощування якої триває 70–90 днів. Якість і смакові якості такого м’яса набагато кращі, але його вартість у кілька разів вища за вартість звичайного промислового бройлера.

Про це розповів Пітер Сурай, доктор біологічних наук, професор фізіології людини і біохімії харчування із Шотландії, в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво».

«Подібне виробництво нині налагоджується в багатьох розвинених країнах світу. Поступово індустрія починає усвідомлювати, що є запит на смачніше м’ясо, і таке м’ясо з’являється на ринку», – пояснив він.

Питання виробництва м’яса і яєць заданого складу, тобто функціональної їжі, теж належить до цієї категорії. «Сьогодні це коштує дорого, але я згадую супермаркети в Японії, де коробочка з яйцями стояла в розділі овочів і фруктів. Коштували такі яйця приблизно в 4–5 разів дорожче за звичайні», – зазначив Пітер Сурай.

За його словами, сьогодні у Великобританії яйця від несучок за кліткового способу утримання коштують вдвічі дешевше за ті, що отримані від птиці за вигульного способу, і втричі дешевше, ніж органічні яйця.

«Тут мені доводиться лише шкодувати, що люди платять такі гроші по суті за обман, адже харчова цінність органічних яєць не краща за яйця, отримані від курей за кліткового утримання, – додав Пітер Сурай. – В деяких напрямах ми отримуємо покращення якості птахівничої продукції та більшою мірою виробники «покращених» продуктів беруть гроші за вдалий маркетинг, оскільки не змінюють харчову цінність свого товару».

Він розповів, що деякі вчені припускають, що в майбутньому середньодобовий приріст курчат може досягти 90 г і більше. «Мені здається, що в реальному житті подальший прогрес уповільниться, оскільки виникає питання: а скільки це буде коштувати? – розмірковує він. – Мені здається, що собівартість виробленого м’яса буде переключатися в режим регулювання тих лімітів, на які буде орієнтуватися птахівництво. Собівартість виробленого м’яса була і залишається найважливішим показником, від якого нікуди не подітися».

При цьому експерт додав: «Ні для кого не секрет, що сучасний бройлер не має смаку. Він швидко зростає, добре конвертує корм у білок, але реального смаку його м’ясо не має. Не думаю, що в напрямку масового промислового виробництва щось у цьому сенсі зміниться».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!