Тваринництво

У світі скорочується виробництво молока

Виробництво молока в листопаді скоротилося на 0,4% у Сполучених Штатах, на 1,5% – у Новій Зеландії та на 0,8% – в Австралії, пише Інфагро.

Низьким залишається виробництво і в найбільших молочних країнах Європи: у Німеччині воно скоротилося на 2,9%, як порівняти з попереднім роком, у Франції – на 2,6%, у Великій Британії – на 2%, у Нідерландах – на 4%.

Аргентина – єдиний великий експортер молочної продукції, де виробництво молока у листопаді зросло на 4,5% проти попереднього року.

Проте Daily Dairy Report попереджає: «Рекорд Південної Америки, який протидіє глобальній тенденції скорочення виробництва, може опинитися під загрозою через зростання витрат та несприятливу погоду в Аргентині та Уругваї».

Найбільші експортери молочної продукції скорочують поставки з вересня – це надзвичайно рідкісний глобальний дефіцит.

Різке підвищення ціни, сигналом про яке були останні торги GDT у січні призведе до відновлення виробництва молока, оскільки виробники молока в усьому світі реагують на вищі ціни. Але найближчим часом ринок не очікує надлишку молока.

Видання USDA Dairy Market News повідомляє, що у 2022 році в Західній Європі очікується нижче виробництво молока за бажане, що, ймовірно, дозволить контролювати виробництво масла та сухого молока.

Виробники молока в традиційно молочних європейських країнах за віком вибувають з бізнесу, а оскільки уряди надсилають чіткі сигнали про те, що готові задушити комерцію, щоб виконати свої екологічні зобов’язання, стає все менше молодих фермерів, які можуть їх замінити. Поголів’я корів в ЄС скорочується. Про це йдеться в огляді ринку торгової компанії Т.C. Jacoby & Со.

Тим часом нестача робочої сили, дорогі сировинні ресурси та волога погода негативно вплинули на надої в Австралії та Новій Зеландії. Мине кілька місяців, перш ніж настане новий сезон отелень і виробники зможуть збільшити стада, щоб скористатися рекордно високими цінами на молоко. І навіть у випадку високих цін посилення екологічних вимог може обмежити зростання виробництва молока в Новій Зеландії.

Як повідомлялося, вітчизняні виробники молока у 2021 році заробили на 14% менше.

Нагадаємо, USDEC очікує у 2022 році деякого скорочення витрат на корми.