Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У США триває будівництво Національного центру біо- й агрозахисту

У США триває будівництво Національного центру біо- й агрозахисту

Національний центр біо- й агрозахисту (NBAF) у США стане сучасною біоконтейнерною лабораторією для вивчення хвороб, що загрожують як американському тваринництву, так і здоров’ю населення.

Про це пише pig333.

Наразі в Сполучених Штатах немає лабораторій із максимальним біоконтейнерним простором (BSL-4) для вивчення зоонозних захворювань, що уражують велику рогату худобу. NBAF стане першим лабораторним комплексом в США, в якому будуть розташовуватися лабораторії BSL-4, здатні вміщати ВРХ.

NBAF зміцнить здатність країни проводити дослідження, розробляти вакцини, діагностувати хвороби, що виникають, і навчати ветеринарів.

Зараз дослідження, діагностика та навчання у сфері захворювань тварин проводяться в Центрі захворювань тварин Плам-Айленда (PIADC). Однак його життєвий цикл добігає кінця – центр не в змозі задовольняти потреби у дослідженнях щодо нових захворювань тварин.

Федеральний уряд розробляє план для забезпечення плавного переходу від PIADC до NBAF.

NBAF буде побудований і експлуатуватиметься на безпечному об’єкті, що належить федеральному уряду, на північно-західній ділянці Канзаського державного університету. Критичні системи лабораторії включатимуть в себе резервні системи безпеки й біологічного утримання. У разі торнадо зони біоізоляціі спроєктовані за стандартом, аналогічним тому, який застосовується в ядерній промисловості для забезпечення цілісності конструкції і герметизації.

Наразі тривають будівельні роботи. Початок введення об’єкта в експлуатацію запланований на травень 2021 року, а в грудні 2022 року він функціонуватиме в повному обсязі. Поточні операції на PIADC триватимуть, доки місію не буде переведено на NBAF у 2023 році.

Журнали