Тваринництво

У США дали невтішний прогноз щодо українського свинарства

Через постійні спалахи африканської чуми свиней (АЧС) Україна обмежена в експорті продукції. 

Про це йдеться у звіті Департаменту сільського господарства США (USDA), передає УНН.

Прогнозується, що Україні не вдасться відновити показники експорту свинини ні в 2019, ні в 2020 році.

«Хоча правила МЕБ (міжнародне епізоотичне бюро) допускають регіональні експортні обмеження, важко переконати іноземних партнерів в безпеці української свинини і продукції з неї», – йдеться в повідомленні.

Аналітики нагадують, що в 2019 році Україна спробувала вирішити проблему шляхом створення виробничих відсіків. Виробниками необхідно створити закриті виробничі системи з високим рівнем біобезпеки. Ці відсіки повинні бути оцінені і визнані потенційними торговельними партнерами.

«Однак до сих пір вітчизняними виробниками свинини не було створено жодного відсіку для продажу», – йдеться в повідомленні.

У звіті також відзначається, що сьогодні експорт свинини з України обмежений кількома напрямками з більшістю зарубіжних ринків, які постраждали від АЧС.

Нагадаємо, в минулому році в Україні було зафіксовано 145 випадків АЧС, які відбулися у всіх без винятку областях країни. У цьому році  — зареєстровано вже понад 40 спалахів.

При цьому, компенсації за збиток від АЧС українські фермери отримують з великими затримками, і часто, не в повному обсязі.

На цьому тлі Україна нарощує імпорт свинини – переважно з Польщі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!