Тваринництво

У серпні Україна імпортувала на 25% менше свинини

У серпні Україна імпортувала на 25% менше свинини

У серпні 2019 року Україна завезла 2,75 тис. тонн свіжої, охолодженої та мороженої  свинини. Це на 25% менше порівняно з серпнем минулого року, однак на 11% більше, ніж усередині літа.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ) з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Пожвавлення імпортної активності аналітики частково пов’язують зі зростанням закупівельних цін на свинину в серпні.

«І в Україні, і в країнах ЄС ціни на свинину протягом серпня мали висхідну динаміку, – зазначили в АСУ. – Проте у країнах Євросоюзу середня серпнева ціна закупівлі свинини зросла на 2,2-2,4% проти липневої позначки, тоді як в Україні цей показник додав майже 5%».

При цьому сукупні обсяги імпорту свинини у січні-серпні 2019 року на 4% перевищують показник за аналогічний період минулого року: 16,33 тис. тонн проти 15,71 тис. тонн відповідно.

Серед країн – постачальників свинини Польща посідає лідерську позицію: майже половина (47,9%) імпортованої у 2019 році свинини. Німеччина опустилася на друге місце з менш ніж 20% поставок. Третю сходинку посідають постачальники з Нідерландів з десятою частиною імпорту.

Експерти зазначають, що у рамках угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС до кінця року в межах квот може надійти ще 5,5 тис. тонн свинини з Євросоюзу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!