У секціях-боксах перепелята утримуються компактно
Вирощування молодняку перепелів на м’ясо поширено як у кліткових батареях, так і на підлозі на підстилці.
За підлогового утримання пташник розділяють або не розділяють на секції – залежно від обладнання, що застосовується.
Враховуючи невеликий розмір перепелят, які важать лише 5-10 г, огородження секцій на висоту 0,7-1 м виконують суцільним, вище – з розмірами чарунок не більше як 35×35 мм.
Усі стики огороджень, двері тощо мають бути ретельно підігнано, щоб не допустити виходу перепелят.
Деякі господарства у брудерний період (перші 1-3 тижні) вирощують перепелят у невеликих секціях-боксах розміром 1×2 м, 1,5×1,5 м, 2×2 м тощо та висотою 0,5-1 м.
Підлогою в секціях-боксах може слугувати підстилка, або ж вона може бути сітчастою з розмірами чарунок 10×10 м. В останньому випадку секції-бокси піднімають на 30-70 см над рівнем підлоги пташника, а під їхньою сітчастою підлогою влаштовують транспортери прибирання посліду.
За такого способу вирощування перепелят легше створити мікроклімат у місці розміщення птиці в брудерний період. Перевагами є й те, що перепелята утримуються компактно та не розбігаються далеко від обігрівачів, годівниць і напувалок. Птицю також легше оглядати й вибраковувати.
Основний недолік вирощування перепелят у кліткових батареях – збільшення капітальних витрат, ускладнена санація пташника, як порівняти з вирощуванням на підстилці.
Нагадаємо, технологія вирощування молодняку перепелів на м’ясо практично така ж, як і вирощування ремонтного молодняку.
Додати коментар