Тваринництво

У птахівничому кластері навколо виробника кормів хочуть об’єднати дрібнотоварні ферми

Міжрегіональний союз птахівників та кормовиків України хоче створити птахівничий кластер у сегменті малого й середнього бізнесу. З цією метою в інноваційному проєкті передбачається об’єднати виробників кормів, фермерів, місцеві громади, науковців і споживачів.

Про це в своїй колонці на AgroTimes пише генеральний директор Міжрегіонального союзу птахівників та кормовиків України Вадим Шиян.

«Українську модель кластеру ми бачимо за аналогом шотландської: з центральним ядром – великою компанією або кількома компаніями. У нашому розумінні це – виробник кормів, який географічно, логістично, маркетингово, адміністративно, фінансово тощо має своїх споживачів і зацікавлений у розширенні своєї клієнтської бази, – пояснив він. – Саме навколо виробника кормів ми пропонуємо об’єднати дрібнотоварні ферми.

Вадим Шиян уточнив, що наразі в Україні не існує чистих кластерів у сфері птахівництва.

За його словами, наразі тривають перемовини з виробниками кормів та міжнародними донорами щодо підтримки проєкту.

«Запустивши проєкт кластеру, ми забезпечимо його учасникам юридичний захист у таких питаннях, як протистояння рейдерству, перевірки, екологія тощо. А також сприяння у розвитку бізнесу: забій, перероблення, зберігання, збут продукції, податковий і бухгалтерський облік, сертифікація», – зазначив Вадим Шиян.