Тваринництво

У поросят пасивний імунітет до лептоспірозу триває кілька тижнів після відлучення

Лептоспіроз є однією з причин зниження продуктивності свиноматок.

Заражені свиноматки ніколи не позбавляються інфекції – саме тому вони стають носіями, але вони виробляють антитіла до лептоспір і таким чином забезпечують материнський імунітет новонародженим поросятам через молозиво, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Пасивний імунітет у поросят триває кілька тижнів після відлучення, але до 12-тижневого віку свині на фінальній стадії відгодівлі починають заражатися лептоспірами з навколишнього середовища. І до моменту, коли досягають ринкової ваги, майже всі свині заражаються і є позитивними на лептоспіроз. Це означає, що ремонтні свинки, що надходять від цих заражених відгодівельних груп, будуть серопозитивними, зараженими лептоспірозом і матимуть репродуктивну недостатність, якщо їх не вакцинують перед заплідненням.

Якщо у виробничій системі використовується стратегія розмноження закритого стада, де потенційні ремонтні свинки переміщуються в період відлучення до ізоляційних приміщень, вони потраплять у стадо свиноматок як сприйнятливі, серонегативні ремонтні свині, якщо вони не вакциновані перед заплідненням.

Аналогічна ситуація і з ремонтними свинками з високими показниками здоров’я, що надходять від сторонніх виробників.

У всіх цих ситуаціях, якщо ремонтні свинки не були щеплені, вони, ймовірно, зазнають репродуктивного збою після запліднення.

Нагадаємо, від лептоспірозу свиноферму захищають вакцинація та біозахист.