Тваринництво

У Німеччині скоротилися посадки добових індичат

У Німеччині саджають близько 28 млн добових індичат, з яких тільки 7 млн голів – це індички, а 21 млн голів – індики.

Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming повідомив Йоахім Хольц, регіональний директор у Південній і Східній Європі компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG (Німеччина).

«Така велика розбіжність пов’язана зі структурою й оптимізацією собівартості, – пояснив він. – Усі забійні цехи орієнтовані на індика, тому що забій, обвалювання, перероблення великої тушки в кінці виходить у розрахунку на 1 кг значно дешевше, ніж такі самі роботи з малою тушкою індички».

Посадки добового молодняку індика у Німеччині протягом року у 2019/2020 році скоротилися майже на 5%, індички – на 1,6%.

«Це більше пов’язано з політичними рішеннями, – зауважив Йоахім Хольц. – За німецьким законодавством дозволено вирощувати індика до 58 кг/м2. Але супермаркети домовилися із забійними цехами розробити систему з благополуччя тварин. І потім рекламували, що ця птиця виросла з навантаженням лише 35 кг/м2. Індичці також знизили навантаження до цього ж показника».

Протягом 2020/2021 року (січень-травень) посадки індика в Німеччині скоротилися на 13,2%, а індички – на 3,4%. Такий вплив мали грип птиці і COVID-19, зазначив Йоахім Хольц.

Він додав, що Німеччина – основна країна в Євросоюзі, де відбувається майже все розроблення індика.