Тваринництво

У курей-несучок, хворих на Е-вірусний гепатит, може раптово скорочуватися на 30% виробництво яєць

У курей-несучок, хворих на Е-вірусний гепатит, може раптово скорочуватися на 30% виробництво яєць

Е-вірусний гепатит найчастіше реєструють як субклінічну інфекцію птиці батьківських стад у бройлерних господарствах і в курей-несучок, яких утримують на підстилці.

Часто хвороба протікає в асоціації з іншими інфекційними захворюваннями. В індичат не виявлено клінічного прояву пташиного Е-вірусного гепатиту, проте хворобу викликали експериментальним шляхом.

У вигляді гепатоспленомегалічного синдрому хворобу реєструють як у бройлерів, так і в курей-несучок у період 30-72-тижневому віці з піком у 50 тижнів.

Хвороба не призводить до значної загибелі курей. Зазвичай падіж за тиждень становить 0,3%, але може сягати 1% ураженого поголів’я.

У молодок захворювання супроводжується затримкою статевої зрілості, випадінням пера, гальмуванням приросту маси тіла. Курчата різного віку сприятливі до інфекції, проте клінічний прояв вірусного Е-гепатиту спостерігають переважно у віці старшому за 24 тижні.

У курей-несучок добове виробництво яєць може раптово падати на 30%, проте найчастіше цей показник у межах 4-10%, триває 3-6 тижнів, і відновлення рівня продуктивності також відбувається в межах 3-6 тижнів.

Клінічно хворі кури можуть бути пригнічені, втрачати вагу, мати блідий гребінець і гомілки, пір’я біля клоаки може бути забруднене пастоподібним послідом.

Лікування Е-вірусного гепатиту не розроблено. Розглядається можливість застосування вакцин для профілактики захворювання.

Наразі найдієвішою профілактикою хвороби є заходи з біологічного захисту ферм від потрапляння збудника.

Довідка

Е-вірусний гепатит – вірусна хвороба птиці, що супроводжується альтеративним, геморагічним гепатитом або хронічним холангогепатитом і спленомегалією.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!