Тваринництво

У Криму взялися за розведення герефордської породи ВРХ

Господарство Михайла Левковського (Джанкойський район) стало піонером із розведення герефордської породи корів у Криму – вже після окупації півострова Російською Федерацією.

Підприємство займається селекцією з виведення оптимальної м’ясної породи ВРХ для Криму, повідомляє «Крим24».

Фермер взявся за розведення цієї породи ВРХ через необізнаність. Адже для розведення герефордської породи потрібні просторі пасовища, а вільних земель у Криму практично не залишилося. Так, на одну корову з телям потрібно 10-15 га.

Господарство Михайла Левковського знайшло вихід у зрошуваних пасовищах. Так, 1 га пасовища на зрошенні забезпечує трьох корів.

«Наразі в нас 250 га пасовищ на зрошенні, це дає можливість утримувати 750 голів маточного поголів’я, – розповів Михайло Левковський. – Але ми не поспішаємо з кількістю. І завезли чистопородних тварин тільки зараз, коли створена кормова база».

Зазначається також, що джанкойське об’єднання скотарів планує будівництво переробного міні-заводу.

Як повідомлялося, на Волині з’явилося два нових племінних репродуктора ВРХ.

Довідка

Герефордська порода виведена у ХVІІІ столітті в  англійському графстві Герефорд. Тварини цієї породи були завезені в Україну з Англії в 1961-1970 роках, із США – у 1993 році. Герефордська порода характеризується найвищою витривалістю і невибагливістю, нормальним відтворним потенціалом і добрими м’ясними властивостями. Основними її характеристиками є висока енергія росту і скоростиглість, здатність вже у 14-15 місяців давати «мармурове» м’ясо.