Тваринництво

Країни ЄС майже на третину скоротили використання антибіотиків у тваринництві

Європейські країни продовжують скорочувати використання антибіотиків у тваринництві. Загальний обсяг продажу ветеринарних антибіотиків по всій Європі за період з 2011 по 2017 рік скоротився на 32%.

Результати звіту, що є частиною проєкту Європейський нагляд за споживанням ветеринарних антимікробних препаратів (ESVAC), підтверджують цю тенденцію. У звіті представлені дані 31 країни з Європейського економічного простору та Швейцарії, які добровільно надали інформацію про продаж або призначення ветеринарних антибіотиків на 2017 рік.

Утім, ситуація в Європі неоднозначна. Серед 25 країн, які надали дані за всі роки з 2011-го по 2017-й, у 19 країнах спостерігалося скорочення застосування антимікробних препаратів більш ніж на 5% (у діапазоні від 7,7% до 57,9%). А в трьох країнах (Болгарія, Польща, Португалія) було зафіксоване зростання на більше ніж 5% (від 29,8% до 42,9%).

Найвищі показники використання антибіотиків з розрахунку на одну тварину були на Кіпрі, в Іспанії й Італії.

Загалом в ЄС скорочення використання антимікробних препаратів з 2011 по 2017 роки в свинарстві склало 32%, у скотарстві – 31%, у птахівництві та вівчарстві – по 14%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!