Тваринництво

У корів у приміщенні вищий ризик захворіти на екологічний мастит, ніж у тих, які ходять на пасовище

У корів у приміщенні вищий ризик захворіти на екологічний мастит, ніж у тих, які ходять на пасовище

Для зменшення захворюваності корів і забезпечення високої продуктивності потрібно поєднувати утримання в приміщеннях і на пасовищі.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Використання крохмалистих кормів і силосу сприяють збільшенню захворювань кінцівок у корів. Під впливом больової реакції змінюється поведінка тварин: вони менше рухаються, погано проявляють ознаки еструсу, менше часу приймають корм, більше лежать, відповідно, їхня продуктивність падає.

На фермах без випасання кількість корів із захворюваннями кінцівок може бути вдвічі більшою, ніж за пасовищного утримання.

Крім того, захворюваність корів залежить від якості підлоги та підстилки. Використання соломи як підстилки дозволяє зменшити частоту захворювань кінцівок у корів, як порівняти з бетонною підлогою.

За пасовищного утримання корови стають на м’яку, зручну поверхню, не ковзаються, що забезпечує пропорційний тиск на підошву ратиць, дозволяє своєчасно відновлюватися рогу ратиці та зменшує подальше їхнє ушкодження. Існують різні думки щодо тривалості пасовищного періоду для відновлення ратиць після утримання на бетонних підлогах. Одні дослідники вважають, що достатньо чотирьох тижнів, інші – більше трьох місяців. Та збільшення періоду випасання корів на пасовищах може призвести до скорочення надоїв і зниження вгодованості.

Загалом худоба, яка розміщується в приміщенні, піддається більшому ризику захворювання на екологічний мастит, ніж корови на пасовищі. Так, надворі тварини мають можливість уникати особистого контакту та забруднених місць під час лежання. Важливе значення в захворюваності на мастит має також кількість і якість підстилки в корівниках.