Тваринництво

У березні знизилися закупівельні ціни на молоко

У березні знизилися закупівельні ціни на молоко

Неврівноваженість світового молочного ринку та зростання виробництва молока на внутрішньому ринку спричинили у березні негативний вплив на формування закупівельних цін на молоко.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

Стабілізація гривні до долара була не користь експортерів і, як наслідок, виробників: закупівельні ціни на молоко опустилися.

Середня ціна по ринку на молоко екстра-ґатунку становила 9,56 грн/кг (з урахуванням ПДВ). Загалом ціни коливалися в діапазоні 8,76-9,8 грн/кг.

Ціна на молоко вищого ґатунку була в межах 8-9,5 грн/кг. Середньомісячна ціна склала 9,13 грн/кг.

Перший ґатунок відпускали в середньому по 8,84 грн/кг.

Лише ближче до кінця березня світовий ринок молока почав демонструвати ознаки стабілізації. Середня комбінована ціна на молоко у світі (дані IFCN) становила $31,9/100 кг ЕСМ – на рівні грудня 2017 року.

Рушійними факторами, які вплинули на стабілізацію ринку, було скорочення виробництва молока у Новій Зеландії та Європі через несприятливі погодні умови й збільшення імпорту з боку Китаю.

Зростання цін на нафту та покращення світової економіки спонукають аналітиків робити позитивні прогнози на другу половину року.

Крім того, попит на вершкове масло залишається досить високим, а відкочування ціни назад наприкінці 2017 року збільшує зацікавленість до продукту.

Запаси масла в Європі практично на нулі, тому експерти говорять про те, що в другій половині 2018 року на нього знову варто очікувати рекордних цін.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!