Тимчасове заповнення половини пташника в брудерний період заощаджує електроенергію

У США застосовують два способи вирощування бройлерів: повне заповнення пташника птицею (як і в Україні) чи тимчасове заповнення половини пташника в брудерний період.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
За часткового заселення курчат висаджують у одній половині пташника. Другу, порожню, половину пташника відгороджують шторою від стелі до підлоги. Метод половинного заселення пташника застосовують насамперед, щоб заощадити кошти на обігріві й вентиляції.
При цьому важливо, щоб половина пташника, куди заселяють курчат, мала й вентиляцію, й обігрів.
Курчат утримують на половині пташника протягом перших 7-14 днів. Реальну кількість днів визначають щільністю посадки та розміром птиці. У багатьох випадках стан підстилки диктує, коли птицю слід розселити по всьому пташнику. Досвідчені зоотехніки можуть на око визначити, коли вже час підіймати завісу.
Однак потрібно дотримуватися рекомендованої селекціонером щільності посадки, щоб економією енергоресурсів не нашкодити росу птиці.
Також слід мати на увазі, що розселення курчат на другу половину пташника не завжди відбувається гладко. Важливо, щоб птиця розійшлася по приміщенню рівномірно, а для цього слід дотримуватися певних технологій і створювати належні умови.
Раніше ми писали про обігрів пташника газові керамічними й металевими брудерами.