Тваринництво

Триває підготовка до дослідження щодо вмісту антибіотиків у продуктах тваринного походження

Експерти ФАО спільно з фахівцями Держпродспоживслужби проведуть дослідження на вміст залишків протимікробних препаратів у продукції тваринного походження.

Ця робота триватиме у рамках проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», повідомили в асоціації «Свинарі України», яка такоє є учасником проєкту.

За словами координатора проєкту з проведення опитування Олександра Рєвнівцева, цього тижня розпочнеться навчання для спеціалістів Держпродспоживслужби, які братимуть участь у дослідженні. Потім фахівці відомства проведуть забір 350 зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідять їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Окрім того, у рамках проєкту проведуть опитування серед більш ніж 600 респондентів щодо використання антибіотиків у тваринництві.

Як повідомлялося, у Бельгії з 2011 року на 40% скоротили використання антибіотиків у тваринництві.

Довідка

Проєкт «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» має на меті оцінити реальну ситуацію застосування протимікробних препаратів у тваринництві, покращити нормативно-правову базу та політику у країні щодо цієї проблеми, покращити потенціал національних лабораторій та можливості моніторингу, дослідити кращі практики та схеми використання протимікробних препаратів, перспективи зменшення їхнього застосування у майбутньому.