Три найбільші молочні підприємства Харківщини – досі в окупації
Тваринництво на Харківщині зазнало суттєвих втрат, повідомляє «Слобідський край».
На деокупованих територіях та досі окупованій частині Дворічанської громади загалом перебувало понад 40 тваринницьких підприємств, розповів начальник відділу тваринництва та селекційно-племінної роботи департаменту агропромислового розвитку Харківської ОВА Олександр Масюк. Наразі три найбільші підприємства молочної галузі залишаються у тимчасовій окупації. У 14 господарствах внаслідок ворожих обстрілів є руйнування тваринницьких об’єктів, у 13 з них зафіксовано загибель тварин.
«Близько 50% втрат продукції тваринництва цього року – це молоко та м’ясо, – зазначив він. – Свинина – до 70% втрат, тому що найбільші свинокомплекси перебували в окупації та мають величезні втрати. Це – десятки тисяч загиблих тварин, а також зруйновані приміщення та вкрадене обладнання».
Суттєвих втрат зазнало і м’ясне птахівництво, два промислових комплекси пережили окупацію. Попри звільнення, говорити про відновлення роботи цих підприємств ще зарано. Єдина галузь, що не зазнала значних втрат у 2022 році, – яєчне птахівництво.
«Від початку повномасштабного вторгнення яєчна галузь працює весь час. Як порівняти з торішньою кризою у галузі птахівництва, навіть наростила обсяги виробництва яєць», – зауважив Олександр Масюк.
Наразі тваринницькі підприємства Харківщини намагаються потроху вести облік втрат. Утім, досі немає відповідної методики, щоб повноцінно розпочати процес підрахунку збитків та недоотримання вигоди, щоб претендувати на відшкодування у майбутньому.
Підприємства, що вийшли з окупації, поступово відновлюють діяльність та звітують. Утім, доставка кормів і ветеринарних препаратів, а також вивезення та реалізація їхньої продукції з деокупованих територій дуже ускладнена. Щоб перетнути умовний коридор, необхідні спеціальні перепустки.
Як повідомлялося, агрокомбінат «Слобожанський» півроку перебував під окупацією.