Тваринництво

Торги GDT: ціни на молочну продукцію зросли на 2%

У середині вересня середній індекс цін на світовому молочному аукціоні, організованому новозеландською Fonterra (GDT), зріс на 2% після зниження протягом трьох попередніх торгових сесій.

Підвищення середнього індексу обумовлене зростанням цін практично на всі категорії молочної продукції за винятком казеїну, пише infagro.com.ua.

Середньозважена ціна на молокопродукти склала $3,3 тис./тонна.  Загалом законтрактовано 37,3 тис. тонн молочної продукції. Це на 6% менше обсягів торгів на початку вересня, коли був оновлений річний максимум (39,7 тис. тонн).

Основну підтримку індексу зробило зростання цін на сухе молоко – ключовий товар торгового майданчику. Сухе незбиране молоко, яке формує більше половини обсягу торгів (у фізичній масі), додало в ціні 1,9% до $3,13 тис./тонна, практично досягнувши рівня початку червня. 

Сухе знежирене молоко подорожчало в середньому на 3,4% (до $2,56 тис./тонна) і оновило локальний максимум, зафіксований у лютому 2019 року  – $2,58 тис./тонна). 

Молочні жири за результатами торгів теж змінили напрямок цінового тренду: зневоднений молочний жир подорожчав на 0,6% (до $5,03 тис./тонна), вершкове масло – на 2,7% (до $4,13 тис./тонна).

Контракти на поставку сиру чеддер подорожчали в середньому на 0,4% (до $3,85 тис./тонна), ціна залишається відносно стабільною третій місяць.

Лактоза подорожчала на 5,6% (до 770 $/тонна), сичужний казеїн подешевшав на 0,1% (до $6,64 тис./тонна).

Порівняно з серединою вересня 2018 року світовий рівень цін на вершкове масло (в доларовому еквіваленті) за результатами останніх торгів залишається нижче на 3,3%.

Ціни на СЗМ щодо середини вересня 2018 року залишаються вище на 31,3%, СНМ – на 13,2%, сир чеддер – на 9,8%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!