Тваринництво

Термін окупності біогазового комплексу на пташиному посліді залежить від наявності власної сировинної бази

Проста окупність проектів біогазового комплексу, який працює на пташиному посліді й інших органічних відходах птахівництва, становить чотири-шість років. Значним чином вона залежить від витрат на забезпечення сировинною базою.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповіла генеральний директор компанії «АгроБіогаз» Ольга Сидорчук.

Якщо утилізуються органічні відходи власного підприємства, вони приймаються умовно безкоштовними. За відсутності або недостатніх обсягів власної сировинної бази для забезпечення потреб біогазової станції, сировину закуповують. Однак і тут найчастіше замовнику й постачальнику сировини вдається домовитися щодо вартості біомаси, зазначила вона.

За словами Ольги Сидорчук, різниця окупності проекту за власні кошти та за власні й кредитні кошти становить приблизно дев’ять місяців.

Ефективні біогазові станції є досить дорогими, але й окупними. Вона зауважила, що деякі виконавці пропонують бюджетні варіанти біогазових проектів, однак на виході з’ясовується, що така економічна оптимізація пов’язана з тим, що деякі обов’язкові до виконання частини проекту виконавець показує, а деякі приховує.

«Інший можливий виверт, коли або не кажуть, або не звертають увагу замовника на те, що обсяги біодобрив після біогазової станції мають десь накопичуватися протягом шести місяців, що пояснюється законодавчим регламентуванням внесення добрив», – зазначила Ольга Сидорчук.

А для цього потрібні або значні площі й менша вартість рішення, або відповідні дорогі рішення й економія площі.

Дуже важливо враховувати джерело постачання, логістику та зберігання сировини, що становить суттєву частину витрат.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!