Тваринництво

Зараз птахівникам немає сенсу переходити на альтернативну енергетику, – думка

Зараз птахівникам немає сенсу переходити на альтернативну енергетику, – думка

Птахівникам немає сенсу переходити на альтернативні джерела енергії.

Так вважає директор ТОВ «ІНКУБА» Владислав Панасюк, пише журнал «Наше птахівництво».

«Якщо торік машина дров коштувала 7 тис. грн, то сьогодні це вже 11-12 тис. грн, – пояснив він. – Крім того, щоб підприємству – такому, скажімо, як ми, перейти на альтернативне опалення, потрібно витратити ще близько 30-35 тис. євро: закупівля, встановлення котлів, пелети, дрова, вугілля, тюкована солома, техніка для обслуговування такого комплексу тощо».

Хоча деякі птаховиробники почали ще раніше переходити на опалення біогазом, отримуючи його з відходів власного виробництва. У поточній ситуації це дасть їм конкурентну перевагу та стримає зростання цін до певної межі.

«Найскладніше буде рослинникам, кормовиробникам і тим, хто вирощує бройлерів, бо їм треба обігрівати більше і довший період, – підкреслив Владислав Панасюк. – На сьогодні наші клієнти, котрі користуються газом, здійснили свої останні посадки бройлерів 9-10 листопада, щоб реалізувати м’ясо на новорічні свята, хоча у попередні роки вони саджали птицю цілорічно. Тому є думка, що ціна на газ таки доб’є українське фермерське птахівництво, якщо воно якнайшвидше не знайде вихід. Або ж фермерську чи домашню тушку бройлера після новорічних свят можна буде купити тільки за космічною ціною».

З одного боку, перехід на альтернативні джерела енергетики – нешвидкий процес, і для складного виробництва може займати більше року. З іншого, ціна вугілля теж б’є всі рекорди, як і рівень дефіциту. Тому аграрії активно закуповують вугілля або інші джерела енергії, якщо вже зробили реконструкцію раніше. При цьому економіка використання вугілля у них повинна бути краще, ніж газу.

Як повідомлялося, виробники поки не підвищують ціну на курятину.