Тваринництво

Тепловий удар для птиці небезпечніший за сонячний

Тепловий удар для птиці небезпечніший за сонячний

За інтенсивного ведення птахівництва тепловий удар становить значно більшу небезпеку для птиці, ніж сонячний удар.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Якщо в приміщенні не відрегульована система вентиляції на тлі підвищених показників відносної вологості, виникнення теплового удару – лише питанням часу. Нерідко птиця масового гине з ознаками теплового удару за аварійних вимкнень електроенергії, за повного припинення примусової вентиляції в пташниках.

Суттєва загроза виникнення теплового удару виникає за транспортування птиці, особливо в спекотний період. Синдром так званої швидкої загибелі за теплового удару трапляється і в молодняку, і в дорослої птиці.

Характерною ознакою теплового удару є затримка чи подекуди повне припинення тепловіддачі. Клінічні ознаки проявляються пришвидшеним диханням, задишкою. У птиці постійно відкритий дзьоб, координація рухів порушена, хитка хода, підвищена температура тіла, виражене відчуття спраги.

Небезпека гіпертермії полягає і в поступовому наростанні теплового стресу в птиці. Птиця починає дихати через дзьоб, кількість вдихів перевищує 250/хв. Для віддачі тепла кури стоять із розкритими крилами. Споживання корму знижується, натомість води – збільшується.

Не рекомендується піднімати годівниці в бройлерів, бо не завжди за теплового стресу вони повністю відмовляються від корму. Якщо температура підвищується більше, ніж +35 °С за відносної вологості повітря понад 75%, то температура тіла у птиці зростає до +42 °С, що призводить до загибелі.

Як повідомлялося, за сонячного удару в птиці уражується центральна нервова система.

Нагадаємо, з використанням генераторів зростають ризики втрати поголів’я птиці.