Тепловий стрес у птиці можна подолати комплексом заходів
Негативний вплив теплового стресу на птицю можна зменшити, вдаючись до заходів, які умовно можна розділити на три групи: технологічні, кормові та лікувальні.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Технологічні заходи передбачають застосування систем охолодження пташників: випарних панелей або дрібнокрапельного випаровування, тунельної вентиляції, регулювання щільності посадки птиці.
Також важливі підготовка води та напування птиці: очищення та знезараження води, забезпечення вільного доступу до води, збільшення фронту напування, охолодження питної води.
Кормові заходи включають режим годівлі: тільки в ранкові та вечірні години, уникання годування птиці у найспекотніші періоди доби.
Раціон змінюють у бік збільшення частки жирів щодо вуглеводів та зниження кількості білків до мінімально допустимих значень. Споживання великої кількості жирів птицею знижує обмінну енергію раціону і запобігає різкому підвищенню температури тіла. Компенсувати брак білків слід оптимальним балансом амінокислот.
Також необхідно підтримувати баланс електролітів. За прискореного дихання у птиці зростає pH крові (респіраторний алкалоз), що призводить до втрати натрію. Використання електролітів відновлює баланс натрію, хлору та калію та підтримує функціонування буферних систем крові.
Антиоксиданти (вітаміни С, Е) зменшують вплив окислювального стресу.
Лікувальні препарати є превентивними заходами для запобігання розвитку серцево-судинної недостатності, яка є безпосередньою причиною масової загибелі птиці за теплового стресу.
Нагадаємо, наслідки теплового стресу часто спостерігають у перший тиждень життя птиці.
Як повідомлялося, 75% випадків смерті птиці через тепловий стрес припадає на самців.