Тваринництво

Тепловий стрес негативно позначається на фертильності й відтворенні молочних корів

Тепловий стрес у корів має безліч наслідків. Одна з перших реакцій молочних корів, що відчувають тепловий стрес, – зниження споживання сухої речовини, що негативно позначається на енергетичному балансі.

Наступною серйозною проблемою є зміна співвідношення концентратів і грубого корму, особливо в умовах, коли корови можуть вибирати концентрати.

Разом зі зменшенням кількості споживання корму, що призводить до збільшення порції споживаного корму за теплового стресу, значно зростає ризик ацидозу рубця.

Крім того, рівень ендотоксинів зростає в 10-20 разів порівняно зі здоровим рубцем.

Тільки 30-35% зниження продукування молока тваринами пояснюється зменшенням споживання сухої речовини.

Як і корови, що відчувають тепловий стрес, корови на початку лактації також страждають від негативного енергетичного балансу. Проте в корів на початку лактації є компенсаторний механізм. Завдяки низькому рівню інсуліну й інсулінорезистетності на початку лактації корови можуть заповнити значну частину браку енергії за допомогою власного жиру.

Тоді як у крові в період теплового стресу утримується нормальна кількість інсуліну, що не дає використовувати жир як альтернативне джерело енергії. В цьому разі корови вкрай залежні від глюкози як джерела енергії. Чим більше глюкози потрібно для отримання енергії, тим менше глюкози залишається для вироблення лактози, що безпосередньо пов’язано зі зниженням вироблення молока.

Також тепловий стрес негативно позначається на фертильності й відтворенні молочних корів. Є дані, що запліднення корів під час теплового стресу веде до вагітності лише в 10-20% випадків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!