Тваринництво

Темпи зростання виробництва молока у світі відновляться у ІІ півріччі, – IFCN

За оцінками аналітиків IFCN, у 2021 році ціна на сире молоко була вище, ніж у 2020 році на 23,3%. Ключовим чинником підвищення ціни стало уповільнення зростання виробництва молока у світі, особливо в ключових країнах-експортерах, на тлі зростання попиту на молоко.

Про це пише The DairyNews.

За попередніми даними, виробництво сирого молока у світі у 2021 році зросло лише на 1,2%, з урахуванням Індії та Пакистану +1,8%. Зростання сповільнилося через різке підвищення цін на корми у 2021 році (+39% проти 2020 року) та інші складові виробничого процесу.

Середня ціна на молоко на світовому ринку у 2021 році склала $45/100 кг.

У січні 2022 року тривало зростання ціни на сире молоко у світі. За розрахунками IFCN, вона сягнула $54,6/100 кг, що на 6,3% вище, ніж у грудні 2021 року.

Частково це зумовлене інфляцією в деяких країнах. Але головний чинник, як і раніше, – низькі темпи зростання виробництва молока через несприятливі погодні умови, нестачу робочої сили в деяких регіонах, пов’язану з пандемічними обмеженнями, собівартість виробництва молока, що збільшується.

В ЄС-27 у січні цього року виробництво молока, як порівняти з січнем 2021 року, впало на 1,2%; у Новій Зеландії – на 0,6%; у Південній Америці на 1%; у США, навпаки, зросло на 0,8%.

Зазвичай за високих цін на сире молоко виробництво також починає зростати, однак у 2022 році відновлення темпів зростання виробництва молока викликає сумніви через  собівартість, що зростає. Аналітики IFCN очікують відновлення темпів зростання виробництва лише у другій половині року з подальшим зниженням цін на молоко.

Як повідомлялося, молочна галузь Латвії перебуває на межі банкрутства.

Нагадаємо, умовна прибутковість виробництва молока в Україні у січні зросла на 21%.