Тваринництво

Системи рідкої годівлі свиней: важливі моменти експлуатації

Системи рідкої годівлі свиней: важливі моменти експлуатації

У сучасних системах рідкої годівлі свиней корм не лишається в трубах, тому його закисання неможливе. Адже в кінці годівлі залишки кормів виштовхуються в корита чистою водою, яка потім виштовхується назад у бак для змішування і використовується для замішування наступного раціону.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

На деяких свинофермах за рідкої годівлі може підвищуватися вологість у приміщенні. Проте за сухого типу годівлі зростає запиленість, що набагато гірше для свиней, ніж підвищена вологість.

За рідкої годівлі важливо стежити за гігієною системи, зокрема за наявністю кислоти чи лугу в місткостях.

Слід також звертати увагу на:

• гігієну бака для замішування корму й чистоту кормопроводу;

• програмне забезпечення. Дуже важливо, щоб його теж розробляв виробник системи годівлі. Це дасть можливість у майбутньому постійно оновлювати ПЗ. Сьогодні є програми, що контролюють наявність корму в годівницях і час, протягом якого вони порожніють;

• автоматизацію системи. Найліпший варіант, коли постачальник системи годівлі є одночасно й виробником ПЗ для них. Не менш важливо, щоб інтерфейс комп’ютера відрізнявся простотою керування.

Окремо варто зауважити про персонал: у разі звільнення попередньо навченого оператора системи рідкої годівлі швидко замінити його не вийде.

Як повідомлялося, система рідкої годівлі свиней потребує менше обслуговчого персоналу.