Система рідкої годівлі свиней висуває жорсткі вимоги щодо гігієни виробництва
Для великих свинокомплексів сучасні автоматизовані система рідкої годівлі дає змогу з мінімальними витратами праці забезпечити підготовку і високоточне дозоване роздавання корму тваринам, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Утім, система рідкої годівлі потребує значних інвестицій в обладнання та кваліфікованого персоналу. Також вона вимагає дотримання жорстких вимог щодо гігієни виробництва, зокрема контролю патогенної мікрофлори, в тому числі в кормових трубопроводах, якості води.
Тому у невеликих фермерських господарств рідкі суміші часто готують із застосуванням компактних установок, одержуючи так звані ферментовані, зволожені, гомогенізовані суміші зернових і дешевих рідких (часто молочних) відходів із додаванням преміксів або подрібнених овочів.
Розмір помелу зернових часток – 0,5-1,4 мм – покращує ферментацію й ефект осолоджування. А це, своєю чергою, підвищує перетравність протеїну корму до 12%, а сирої клітковини – до 14%, як порівняти з сухою годівлею.
Оптимальна пропорція зерна до води – 1:2-1:1,5. У результаті строки відгодівлі свиней скорочуються майже на 12-15 діб.
Як повідомлялося, «Барком» практикує рідку годівлю свиней лише на двох фермах. Нагадаємо, у відгодівельнику вигідніше використовувати рідку годівлю.