Тваринництво

Свинячі воші здатні переносити безліч інфекційних захворювань

Гематопіноз у свиней спричиняє комаха H. suis із родини Haematopinidae – свиняча воша, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Свинячі воші – постійні ектопаразити, і весь життєвий цикл від яйця до статевозрілої стадії перебігає на тілі тварини. Поза тілом господаря гематопінуси здатні жити близько семи діб, що відіграє важливу роль у поширенні хвороби серед здорових тварин.

Джерелом інвазії зазвичай є хворі тварини. Крім того, збудник може передаватися через предмети догляду, а також переноситися на одязі обслуговчого персоналу. Надзвичайно небезпечне те, що воші, паразитуючи на тілі свиней, здатні переносити безліч інфекційних захворювань.

Основними симптомами хвороби є схуднення свиней, свербіж, дерматити, гіперкератоз. Усе залежить від багатьох чинників: пори року, віку тварин, інтенсивності ураження, стану імунної системи тощо. У молодняку свиней хвороба має важчий перебіг.

І личинкові, і статевозрілі свинячі воші двічі-тричі на добу живляться кров’ю: проколюють шкіру тварин, виділяють у ранки дуже токсичну слину, що перешкоджає згортанню крові і має алергічну дію.

Нагадаємо, інфекції позначаються на репродуктивній сфері свиней.