Тваринництво

Свинарі отримають 62,2 млн грн компенсації за програмою держпідтримки

Цього року Мінагрополітики отримало близько 50 заявок від свиногосподарств на часткове відшкодування вартості 6514 голів племінних свинок і кнурців на суму 87,3 млн грн, повідомили в асоціації «Свинарі України».

Загалом же у рамках програми держпідтримки розвитку тваринництва та переробки сільгосппродукції за напрямом часткового відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів надійшло 530 заявок на суму компенсації близько 740 млн грн.

Враховуючи велике коло заявників, міністерству вдалося збільшити фонд програми з 350 млн грн до 527,5 млн грн, переадресувавши у нього невикористані кошти з двох інших програм.

У результаті суб’єкти господарювання отримають 71,29% від заявленої до компенсації суми. Так, для сектору свинарства сума компенсації складе 62,2 млн грн.

У 2021 році лише одне господарство подало заявку на часткове відшкодування вартості закупленої сперми кнурів на суму 6,6 тис. грн. Для порівняння: компенсація вартості закупленої сперми бугаїв перевищила 51,4 млн грн.

Нагадаємо, за умовами програми, держпідтримка надається юридичним особам і фізособам-підприємцям за закуплених ними вітчизняних або імпортованих племінних тварин і репродуктивний матеріал у розмірі до 80% вартості (без ПДВ), але не більше 16 тис. грн за голову племінної свинки чи кнурця.

Як повідомлялося, нараховано спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї.