Тваринництво

Субклінічний парез розвивається без зовнішніх ознак, охоплюючи до 65% поголів’я корів

Субклінічний парез розвивається без зовнішніх ознак, охоплюючи до 65% поголів’я корів

Зниження кальцію в крові корів, які отелилися, іноді призводить до парезу навіть за достатнього вмісту елемента в кормі. Особливо це є великою проблемою для високопродуктивних корів.

Парез, або молочна лихоманка реєструється у тварин під час отелення у разі падіння рівня вільного кальцію в крові нижче за 4-4,5 мг%.

Клінічні ознаки захворювання спостерігають у 3-7% поголів’я і зазвичай у корів другого отелення й старших. Захворювання супроводжується пригніченням апетиту й виділенням сечі, паралічами, лежанням на боці.

Якщо не вжити термінових заходів, то тварина загине.

Разом із тим основною проблемою для молочних стад є субклінічна форма парезу, за якої рівень кальцію падає не так низько. У результаті хвороба зовні не проявляється, охоплюючи до 55-65% поголів’я.

Також виникають вторинні захворювання, зокрема пригнічення тварин і зменшення рухливості, що призводить до зменшення споживання корму, негативного балансу енергії, ожиріння печінки та кетозу.

Падає тонус м’язів, що є причиною утрудненого й тривалого отелення, затримання плаценти, випадання матки, метритів і маститів (особливо коліформної природи) й інших післяпологових захворювань. Також надалі збільшується сервіс-період.

Як повідомлялося, для забезпечення корів у післяотельний період енергією з раціону, треба створити умови для максимального споживання кормів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!